Calendar

2015

September

October

  • Wednesday 07. 10.15. – ESFA Danone Cup – Small Schools’ Soccer 7’s Qualifiers – West: Our Lady’s, Abingdon           East: Whitchurch
  • Tuesday 13. 10. 15. – ESFA Danone Cup – Schools’ 7’s Qualifiers – West: Long Furlong, Abingdon                 East: Ladygrove Park, Didcot
  • Tuesday 20. 10. 15. – ESFA Danone Cup – Girls’ 7’s Qualifiers – West: Millbrook, Grove     East: All Saints, Didcot

November

  • Monday 16. 11. 15. – VWHPSFA Indoor 5 a side Preliminary Round – Groups A & B – Qualifiers: Long Furlong and Botley
  • Monday 23. 11. 15. – VWHPSFA Indoor 5 a side Preliminary Round – Groups C & D – Qualifiers: Whitchurch and Blewbury
  • Wednesday 25. 11. 15. – ESFA Danone Cup – Oxfordshire Finals – Small Schools’  – Winner: Our Lady’s, Abingdon (Vale)
  • Wednesday 25. 11. 15. – ESFA Danone Cup – Oxfordshire Finals – Girls’ – Winner: Windmill (Oxford City)
  • Wednesday 25. 11. 15. – ESFA Danone Cup – Oxfordshire Finals – Schools’ – Winner: Ladygrove Park, Didcot (Vale)

December

  • Saturday 12. 12. 15. – VWHPSFA ‘123ICT’ Indoor 5 a side – Finals – Winner: Whitchurch        Runners up: Botley

                                        2016

January

February

March

  • Tuesday 01. 03. 16. – VWHPSFA Girls’ 6 a side Tournament (Preliminary Groups) – Finalists:Botley, Carswell, Sunningwell, Blewbury, St. Michael’s, South Moreton, Ladygrove Park and All Saints, Didcot
  • Monday 07. 03. 16. – VWHPSFA Small Schools’ 7 a side – Final – Hagbourne 5 South Moreton 2
  • Monday 07. 03. 16. – VWHPSFA Smallest Schools’ 7 a side – Final – 1. Sunningwell  2. Uffington
  • Tuesday 08. 03. 16. – VWHPSFA Open 7 a side (West) – Final – Faringdon 4 Dunmore 3 a.e.t.
  • Wednesday 09. 03. 16. – VWHPSFA Open 7 a side (East) – Final – 1. Goring   2. Stephen Freeman
  • Thursday 10. 03. 16. – VWHPSFA Girls’ 7 a side – Final – All Saints, Didcot 1 Goring 1 a.e.t. – trophy shared
  • Saturday 12. 03. 16. –
  • Monday 14. 03. 16. – VWHPSFA Smallest Schools’ 6 a side Tournament – Uffington 0 Unicorn 0 (4 – 3 penalties)
  • Tuesday 15. 03. 16. – VWHPSFA Open 6 a side (East) Tournament – 1. Stephen Freeman   2. Ladygrove Park
  • Wednesday 16. 03. 16.- VWHPSFA Open 6 a side (West) Tournament – 1. Botley  2. Wantage CE
  • Thursday 17. 03. 16. – VWHPSFA Small Schools’ 6 a side Tournament – Long Furlong 1 Marcham 0
  • Saturday 19. 03. 16. –
  • Monday 21. 03. 16. – VWHPSFA Carslaw Cup – Final – Stephen Freeman (Didcot) 2 St. Nicolas (Abingdon) 1
  • Tuesday 22. 03. 16. – VWHPSFA Girls’ 6 a side Tournament – Finals: Ladygrove Park 1 All Saints 0
  • Saturday 26. 03. 16 –

April

  • Tuesday 19. 04. 16. – VWHPSFA Y3/Y4 Six a side Festival (E) – 1.00 p.m. – Hagbourne
  • Wednesday 20. 04. 16. – VWHPSFA Y3/4 Six a side Festival (W) – 1.00 p.m. – Tilsley Park, Abingdon
  • Saturday 23. 04. 16. – ESFA Danone Cup – South West Regional Finalists – Small Schools: Our Ladys (3rd) and Schools: Ladygrove Park
  • Wednesday 27. 04. 16. – VWHPSFA Year 4/Year 5 Girls’ Invitation 6 a side – Winners: Harwell

May

  • Saturday 02. 05. 15 –

June

July

August

September

Thursday 8 September – VWHPSFA A.G.M. at Didcot Town Football Club starting at 5.30 pm

 

 

 

 

 

 

Copyright © Vale of White Horse Primary Schools' Football Association |   Primary School ICT & Site by 123ICT |   Log In